Czy wiesz, że wadliwy produkt możesz reklamować do roku po upływie gwarancji?

Czy wiesz, że wadliwy produkt możesz reklamować do roku po upływie gwarancji?

Mało kto wie, że jeśli okres gwarancji na jakąś rzecz wynosi np. 2 lata, to wadę można zgłosić do 3 lat od daty zakupu. Wynika to z art. 568 Kodeksu Cywilnego. Jeśli zauważy się wadę w ciągu 2 lat od daty zakupu, czas na zareklamowanie tej wady wynosi 1 rok, czyli łącznie 3 lata. Rada sprawdzona, podesłana przez naszego czytelnika. 

Co o tym myślisz ?

0 points
Upvote Downvote